Warsztaty na świetlicach podczas ferii zimowych

By | 30 stycznia 2017

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe, a wraz z nimi proponujemy najmłodszym ekscytujące warsztaty na świetlicach! Zerknijcie w kalendarz i zarezerwujcie terminy w swoich miejscowościach.

Jak nadmuchać balon bez dmuchania? Czy powietrze można zaprząc do pracy? Co to jest implozja i jak ją wywołać? Jak nastraszyć kogoś „łapą Frankensteina”? Czy jajko da się włożyć do szklanej butelki? Czy substancja może być cieczą i ciałem stałym jednocześnie? Jak zbudować rakietę z plastikowej butelki? To wszystko (a może nawet więcej) sprawdzimy doświadczalnie podczas zajęć. Do naszych eksperymentów wykorzystamy przedmioty i substancje, które zazwyczaj mamy w domu, lub możemy bardzo łatwo zdobyć, dlatego większość doświadczeń uczestnicy zajęć będą mogli powtórzyć później samodzielnie lub pod opieką rodziców. Zajęcia poprowadzi Pan Rafał Łęcki – wykładowca na uniwersytetach dziecięcych.

Część dzieci weźmie udział w zajęciach z robotyki. Uczestnicy zbudują własnego robota z klocków Lego Mindstorms. Robota trzeba będzie odpowiednio zaprogramować i wyposażyć w czujniki ruchu i światła. Powstanie RoboRamię, RoboTransformers, a może nawet RoboBuldożer. Zajęcia prowadzone przez Przystanek Robot!

2 1

Dodaj komentarz

comments