Tradycje Stołu po raz jedenasty

By | 18 kwietnia 2015

Jak zwykle, wszyscy zostali nagrodzeni, bo jurorom trudno było zadecydować, która potrawa jest smaczniejsza, a który stół lepiej udekorowany.

Odbywające się po raz jedenasty Tradycje Stołu Wielkanocnego w Marcinowicach zgromadziły 29 marca w tamtejszym Zespole Szkół rekordową liczbę ponad 40 uczestników – kół gospodyń wiejskich, szkół, stowarzyszeń i osób indywidualnych z Polski i Republiki Czeskiej, a także z powiatów kartuskiego i łowickiego.

DSC_6008

Jury w składzie: Tomasz Smolarz – wojewoda dolnośląski, Jadwiga Generowicz – sekretarz gminy Świdnica, Jan Dzięcielski – przewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy, nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnica, Urszula Tymińska – sołtys wsi Szczepanów oraz Hermina Tynda – doradca Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Odział Świdnica uznało, że wszystkim należy się nagroda i podziękowanie za trud włożony w przygotowanie.

DSC_5988

– To pierwsze Tradycje Stołu Wielkanocnego, w których uczestniczę jako wójt, a nie przygotowujący to wydarzenie dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony – mówi Władysław Gołębiowski, wójt gminy Marcinowice. – Cieszę się z rekordowej frekwencji, bo dzięki temu nasza impreza zyskuje coraz większy zasięg i rangę. To zresztą zostało docenione w plebiscycie Kompasy 2014, w którym właśnie za Tradycje otrzymaliśmy Złoty Kompas w kategorii kultura.

Tradycje Stołu Wielkanocnego odbywają się w Niedzielę Palmową co roku, począwszy od 2005 roku.

DSC_6057

Dodaj komentarz

comments