„Z książką na walizkach. Mistrzowie literatury dzieciom” w Marcinowicach

By | 4 czerwca 2019

W tym roku jest to już XVI edycja dolnośląskich spotkań z młodymi czytelnikami, która będzie realizowana w dniach 5-8 czerwca 2019 roku, finał odbędzie się w Świdnicy. W ramach tej akcji 6 czerwca 2019 r. o godz. 8:15 w Szkole Podstawowej w Marcinowicach odbędzie się spotkanie z autorką książek dla dzieci Agnieszką Frączek, na które zaproszeni zostali uczniowie z klas IV  szkół podstawowych.

Ponadto, Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu  oraz Wydawnictwo Literatura i Wydawnictwo Akapit Press ogłosiły konkurs plastyczny pt.: „Mój Mistrz Literatury”, który adresowany jest do uczniów szkół podstawowych klas IV – VIII oraz młodzieży gimnazjalnej. Regulamin konkursu dostępny jest w szkołach podstawowych i bibliotece publicznej.

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz dzięki wsparciu samorządów województwa dolnośląskiego, miasta i gminy Świdnica, powiatu świdnickiego i samorządowych instytucji kultury na Dolnym Śląsku.