XV Tradycje Stołu Wielkanocnego – czas na zgłoszenia

By | 19 marca 2019

Z nastaniem pierwszych wiosennych dni rozpoczynamy zgłoszenia do największego wydarzenia wielkanocnego w regionie – XV Tradycji Stołu Wielkanocnego w Marcinowicach w Niedzielę Palmową 14 kwietnia.
W tym roku honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Z roku na rok wzrasta liczba wystawców, dlatego wzorem lat ubiegłych organizatorzy szykują miejsce na dwóch halach wystawienniczych dla kilkudziesięciu reprezentacji. Wydarzenie podzielone będzie na dwie części – Prezentacje Stołów Wielkanocnych i Kiermasz Produktu Wielkanocnego. Łącznie spodziewanych jest ponad sześćdziesięciu wystawców. Niespodzianką w roku 2019 będzie pokaz gotowania na żywo z lokalnych produktów przygotowany przez Krzysztofa Bigusa, uczestnika programu Master Chef. Mieszkaniec gminy Marcinowice znalazł się w minionej edycji w TOP 5 programu.

Udział w Prezentacjach Stołu Wielkanocnego na hali głównej możliwy jest na specjalne zaproszenie organizatorów. W tej części rady sołeckie, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, szkoły, zespoły folklorystyczne zaprezentują tradycyjne potrawy związane ze świętami Wielkiej Nocy.

Dla lokalnych producentów, rękodzielników i firm przygotowano halę z Kiermaszem Produktu Wielkanocnego.

Szczegóły dotyczące wydarzenia (informacje, karty zgłoszenia) znajdują się na stronie www.tradycjestolu.marcinowice.pl.

Dodaj komentarz

comments