Poznajcie starostów tegorocznych Gminnych Dożynek

By | 24 sierpnia 2018

Untitled design (1)

Nadszedł czas na prezentację starostów Gminnych Dożynek w Mysłakowie. Przedstawiamy Wam Panią Małgorzatę Michułkę i Pana Michała Gizę.

Pani Małgorzata Michułka to mieszkanka miejscowości Tąpadła.  Od 25 lat wspólnie z mężem i rodziną jego brata prowadzą 200 hektarowe rodzinne gospodarstwo rolne. Uprawiają zboża: pszenicę, jęczmień browarny, kukurydzę oraz rzepak i ziemniaki. Posiadają również małą alejkę czereśniową, a z owoców Pani Małgorzata przygotowuje przetwory dla całej rodziny.

Pani Małgorzata to mama trójki dzieci: dwóch synów w wieku 21 i 17 oraz córki, która ma 8 lat. Najstarszy syn od przyszłego roku planuje założyć hodowlę zwierzęcą i również pomaga w gospodarstwie. Młodszy syn jest szkolącym się piłkarzem, trenuje w Szkole Mistrzostwa Sportowego Miedź Legnica. Córka to oczko w głowie Państwa Michułków, z chęcią pomaga mamie w przygotowaniach obiadów i przetworów.

Pani Małgorzata w wolnych chwilach lubi czytać książki, uczestniczy w zawodach strażackich oraz angażuje się w pomoc ludziom w potrzebie.

To zaszczyt dla mnie pełnić funkcje starościny na tegorocznych dożynkach i zrobię wszystko żeby godnie reprezentować wszystkich rolników. – mówi Pani Małgorzata Michułka.

Starostą gminnych dożynek będzie mieszkaniec Marcinowic, chociaż od zawsze związany również z Mysłakowem, Pan Michał Giza. Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, kierunek zarządzanie i organizacja w biznesie.

Wraz z ojcem Janem prowadzi gospodarstwo o powierzchni 90 ha w Mysłakowie, choć pola uprawne rozrzucone ma po całej gminie – Strzelce, Gola, Szczepanów, Zebrzydów oraz przede wszystkim Mysłaków. Uprawia rzepak, pszenicę, jęczmień browarny, kukurydzę oraz od tego roku po wielu latach przerwy buraki cukrowe. Ponadto wraz z bratem Sławkiem prowadzi firmę zajmującą się transportem międzynarodowym.

Mąż Sylwii i ojciec czteroletniej Weroniki – miłośniczki pływania, nurkowania i kucyków Pony.

Zainteresowania Pana Michała to szeroko pojęte rolnictwo, nie tylko maszyny, ale również poszukiwanie różnych sposobów uprawy oraz eksperymenty w tym temacie.  W wolnym czasie basen z córką i żoną, kino, dobra książka i audiobooki. Jak zareagował na propozycję objęcia funkcji starosty?

Zaskoczenie, kompletnie się tego nie spodziewałem. Aż usiadłem. – mówi Pan Michał.  Zaszczyt na który uważałem, że jestem za młody, że jeszcze za mało osiągnąłem na taką funkcję. Zgodziłem się po namyśle. Traktuje to jako kredyt zaufania na przyszłość.– dodaje.

Dodaj komentarz

comments