Zapraszamy na gminne dożynki do Mysłakowa

By | 7 sierpnia 2018

Zapraszamy 2 września do Mysłakowa, który po raz kolejny będzie gospodarzem dożynek gminy Marcinowice. Szykuje się więc wspaniała atmosfera i piękne Święto Plonów.

Miejsce imprezy tradycyjnie podzielone będzie na kilka stref, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Na najmłodszych czeka Strefa Zabawy, a w niej dmuchane zamki i zjeżdżalnie, kule wodne, animatorzy zabaw dla dzieci. Na dzieci czeka również zagroda, w której do obejrzenia będą wiejskie zwierzęta. Strefa Zdrowia to zaproszenie dla wszystkich mieszkańców do bezpłatnych badań w kierunku wczesnego wykrywania osteoporozy w specjalnie podstawionym na ten czas osteobusie. Na miejscu stanie również słuchobus, w którym bezpłatnie będzie można zbadać słuch. Dodatkowo dostępne będą badania poziomu cukru, cholesterolu, pomiary ciśnienia tętniczego. Dla rolników uruchomiona zostanie Strefa Agro, gdzie swoje produkty zaprezentują firmy z branży rolnej. Specjaliści udzielą informacji dotyczących sprzętu rolniczego jak i środków uprawy roślin.

dozynki gminne1

Program Dożynek Gminny 2018 w Mysłakowie:
14.00 – Msza Święta dziękczynna w kościele pw. Świętej Katarzyny w Mysłakowie, uroczysty korowód dożynkowy na boisko sportowe
15.30 – Wystąpienie wójta gminy Marcinowice i zaproszonych gości, obrzęd dzielenia chlebem
16.00 – Część artystyczna, prezentacje sołectw
17.30 – Koncert czeskiego zespołu z Mikroregionu Lazenskiego
19.00 – Koncert zespołu „Zajefajni”
20.30-24.00 – Zabawa taneczna z zespołem „Mi’aDor”

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

comments