Tradycje Stołu Wielkanocnego po raz czternasty

By | 14 marca 2018

Mamy zaszczyt zaprosić na czternastą edycję Tradycji Stołu Wielkanocnego, które odbędą się w Niedzielę Palmową 25 marca 2018 r. Jak co roku zapraszamy w gościnne progi Szkoły Podstawowej w Marcinowicach. W 2014 roku impreza została nagrodzona Złotym Kompasem w Plebiscycie Kompasy w kategorii „Kultura”. Wydarzenie swoim zasięgiem obejmuje cały region Ziemi Świdnickiej, Dolny Śląsk oraz partnerskie powiaty: łowicki, kartuski, tatrzański, powiat Bergstrasse, Czeski Raj. Impreza skupia wokół siebie przedstawicieli wyznań chrześcijańskich, organizacje pozarządowe, rady sołeckie, koła gospodyń wiejskich, zespoły artystyczne, przedszkola i szkoły.

DSC_0421

Nieodłączną częścią imprezy jest konkurs, polegający na przygotowaniu przez każdego wystawcę stołu z tradycyjnymi potrawami wielkanocnymi. Od dwunastu lat specjalnie powołane jury, złożone ze znanych osobistości, stara się wyłonić szczególnie wyróżniający się stół, który zachwyca zarówno pięknym nakryciem jak i smacznymi potrawami. Jak do tej pory okazywało się jednak, że wszystkie prezentacje zasługiwały na miano zwycięzcy.

IMG_1142-1

Całość kończy się wręczeniem nagród i wspólną degustacją przygotowanych potraw przez wszystkich przybyłych na uroczystość gości i zwiedzających. Atmosferę spotkania ubogaca muzyka ludowa i piosenki wykonywane przez zespoły, które jednocześnie prezentują stoły.

Tegoroczna formuła po raz trzeci została rozszerzona o Kiermasz Produktu Wielkanocnego, podczas którego lokalni przedsiębiorcy i osoby indywidualne prezentują i sprzedają swoje unikalne i wyjątkowe produkty. Na ten cel zostanie uruchomiona druga hala wystawiennicza.

Szczegóły dotyczące zgłoszeń znajdują się na stronie www.tradycjestolu.marcinowice.pl.

Organizatorami Tradycji Stołu Wielkanocnego są Gmina Marcinowice, Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach i Powiat Świdnicki.

Beznazwy-1

IMG_1393 IMG_1146-1 IMG_1240 IMG_1178-1 IMG_1171 IMG_1103 IMG_1007 IMG_0767 IMG_1288 IMG_1285

Dodaj komentarz

comments