III Marcinowicki Turniej Listopadowy

By | 21 listopada 2017

17 listopada w Szkole Podstawowej w Marcinowicach odbyła się trzecia już edycja Marcinowickiego Turnieju Listopadowego. Wydarzenie powstało przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach i Szkoły Podstawowej w Marcinowicach i jest imprezą wpisującą się w ogłoszony przez MEN –  rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”. Do rywalizacji z wiedzy o historii Polski stanęły drużyny ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach, Szkoły Podstawowej w Marcinowicach oraz klasy gimnazjalne SP Marcinowice. Tegoroczne zmagania uczniów szkół ze Strzelec i Marcinowic koncentrowały się wokół naszego hymnu narodowego z okazji okrągłych rocznic – 220 lat temu powstała Pieśń Legionów Polskich we Włoszech a od 90 lat utwór ten jest oficjalnym hymnem Polski. Zmagania uczniów obserwowali zaproszeni goście: wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Maria Wasilewska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzelcach Joanna Mazanka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Marcinowicach Beata Golczewska, radny Rady Gminy Marcinowice Janusz Poznański,  dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach Dawid Sobczyk.

Szczególne podziękowania za przygotowanie kolejnej edycji tego wyjątkowego wydarzenia należą się Państwu Bernadecie i Januszowi Gaikom oraz nauczycielom wspomagającym organizację.

Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni komiksami z Tytusem, Romkiem i A’tomkiem poznającymi historię naszego narodowego hymnu.

DSC_0034 DSC_0030 DSC_0025 DSC_0023 DSC_0017

DSC_0013

Dodaj komentarz

comments