Szkolni dziennikarze odwiedzili redakcję „Wiadomości Świdnickich”

By | 25 października 2017

23 października 2017 r. uczniowie klasy  VI Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach wraz z wychowawczynią, Martą Kondzior, odwiedzili „ Wiadomości Świdnickie”.

Młodzi redaktorzy gazetki szkolnej „ W szkole jest wesoło” nieśmiało przekroczyli progi prawdziwej redakcji poczytnego tygodnika, by dowiedzieć się, na czym polega praca zespołu redakcyjnego .

Zostali szczegółowo zapoznani z pracą dziennikarza, reportera, marketingowca, kamerzysty, a nawet sekretarza. Mieli też okazję wcielić się w rolę właściciela firmy, który chce zamieścić ogłoszenie dotyczące reklamy swojego miejsca pracy. Ich zadaniem było także skierowanie zapytania
do marketingowca o wielkość oraz rodzaj ogłoszenia. Dodatkowo, niełatwą sprawą okazało się negocjowanie ceny takiego ogłoszenia. Kolejnym wyzwaniem było przeprowadzenie wywiadu. W rolę reportera wcielił się uczeń, Jakub Nóżka, który zadawał pytania swojej wychowawczyni. Zadanie to było tak samo trudne, co ekscytujące, bo odbywało się w obecności kamerzysty, który zarejestrował cały wywiad.

Ciekawym i pouczającym doświadczeniem była także rozmowa z redaktorem naczelnym, panem Rafałem Pawłowskim, który z wielką pasją opowiadał o swojej karierze dziennikarskiej, ciekawych doświadczeniach w pracy, odpowiadał na dociekliwe pytania młodych dziennikarzy. Szczególne wrażenie zrobiła na odwiedzających bardzo miła i przyjazna atmosfera, jaka panuje wśród zespołu redakcyjnego. Co więcej, zaangażowanie, z jakim zespół podchodzi do swojej pracy, jest godne naśladowania.

Wizyta w „Wiadomościach Świdnickich” była niezapomnianym przeżyciem. Uczniowie mogli przekonać się, że praca dziennikarzy nie jest łatwa, ale jest to na pewno bardzo ciekawy i ekscytujący zawód. Ponadto, jako zespół redakcyjny uczniowie otrzymali wiele cennych wskazówek dotyczących wydawanej przez siebie gazetki, a Pan redaktor obiecał odwiedzić szkołę, by aktywnie popracować ze szkolnymi redaktorami nad kolejnym numerem gazetki szkolnej „ W szkole jest wesoło”.

WŚ1 WŚ WŚ 2

Dodaj komentarz

comments