Tradycje Stołu Wielkonocnego po raz trzynasty

By | 14 marca 2017

Rozpoczynają się przygotowania do największego wydarzenia wielkanocnego w regionie – Tradycji Stołu Wielkanocnego w Marcinowicach. Jak zawsze impreza odbędzie się w Niedzielę Palmową, która w tym roku przypada 9 kwietnia. Wydarzenie swoim zasięgiem obejmuje cały region Ziemi Świdnickiej, Dolny Śląsk oraz partnerski powiat łowicki, kartuski, tatrzański, powiat Bergstrasse, a także Czeski Raj z miastem Jičin.

Pobierz kartę zgłoszenia

DSC_0417

Zapraszamy w gościnne progi naszej gminy – mówi wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski. – Tradycje Stołu Wielkanocnego to doskonała okazja do obcowania z tradycyjną, ale i nowoczesną kuchnią świąteczną, przypomnienia ludowych obyczajów i po prostu świetnej zabawy w gronie przyjaciół, którzy regularnie odwiedzają naszą imprezę.

Główna część imprezy, podczas której prezentowane są potrawy przygotowane przez  gminy partnerskie, rady sołeckie, koła gospodyń wiejskich, organizacje, szkoły, odbędzie się w dotychczasowej formule. Udział w niej jest bezpłatny na specjalne zaproszenie organizatora. Wystawcy chcący wziąć udział w Kiermaszu Produktu Wielkanocnego, będą zobowiązani do symbolicznej opłaty w wysokości 50 zł. Chęć udziału w kiermaszu można zgłaszać już teraz po wypełnieniu karty zgłoszenia znajdującej się na stronie www.tradycjestolu.marcinowice.pl.

plakat a3 marcinowice 2017

Tegoroczna, trzynasta edycja po raz kolejny odbędzie się na dwóch halach wystawienniczych. Planujemy, że w Prezentacjach Stołu Wielkanocnego i Kiermaszu Produktu Lokalnego łącznie weźmie udział ponad 60 wystawców – informuje Dawid Sobczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach. – Już dziś wiemy, że prócz smakowania pysznych potraw będzie można zaopatrzyć się w lokalne, zdrowe i unikatowe produkty, takie jak: miód, wędliny, chałwa lniana, naturalnie tłoczone soki, ocet jabłkowy, syropy malinowe, wielkanocne rękodzieło czy pachnące mydełka. Zgłoszenia ciągle napływają. – dodaje dyrektor GOK-u.

Tradycje Stołu Wielkanocnego organizowane są przy współpracy Gminy Marcinowice, Powiatu Świdnickiego oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach.

IMG_0768

IMG_0755

IMG_0947

Dodaj komentarz

comments