Zmierzyli się w Święto Niepodległości

By | 14 listopada 2016

Piątek 10 listopada upłynął pod znakiem uroczystości upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości w roku 1918. W południe zaproszeni goście: władze gminy, radni oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Strzelcach Świdnickich, Szkoły Podstawowej w Marcinowicach oraz Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Przerwy – Tetmajera w Marcinowicach spotkali się na Marcinowickim Turnieju Listopadowym.

Podczas konkursu uczniowie mieli możliwość wykazania się wiadomościami i umiejętnościami związanymi z polskimi pieśniami patriotycznymi, postaciami wielkich Polaków, treścią „Krzyżaków” H. Sienkiewicza oraz uzbrojeniem rycerskim.

Uczestnicy turnieju otrzymali z rąk Wójta Gminy Marcinowice pana Władysława Gołębiowskiego nagrody ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach oraz świdnicki sklep Szeregi.pl.

Turniej został zorganizowany w ramach współpracy Zespołu Szkół w Marcinowicach z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Marcinowicach reprezentowanymi przez Bernadettę i Janusza Gaików oraz Dawida Sobczyka.

Organizatorzy dziękują również Państwu Małgorzacie i Andrzejowi Hercuniom ze Świdnicy za wypożyczenie zbroi, która okazała się doskonałym urozmaiceniem konkursu.

dsc_0128

dsc_0126

dsc_0124 dsc_0116 dsc_0115 dsc_0114 dsc_0111 dsc_0101 dsc_0100 dsc_0153

Dodaj komentarz

comments