Tydzień Henryka Sienkiewicza i Narodowe Czytanie w Strzelcach

By | 15 września 2016

Pierwszy powakacyjny tydzień upłynął w szkole w Strzelcach „na spotkaniach” uczniów z pisarzem – Henrykiem Sienkiewiczem. We wszystkich klasach i oddziałach przedszkolnych uczniowie i najmłodsze dzieci poznawały postać i twórczość wielkiego literata.

pexels-photo-46274

Projekt rozpoczęty został czytaniem fragmentów powieści  „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, która w tym roku była lekturą Narodowego Czytania. Ponadto, w klasach młodszych i w oddziałach przedszkolnych nauczycielki czytały fragmenty wybranych nowel i powieści Sienkiewicza, a w klasach starszych uczniowie czytali je sami. Na zajęciach powstały plakaty dotyczące życia i podróży pisarza, ilustracje i projekty okładek do znanych Jego książek. Nawet przedszkolaki kolorowały zwierzęcych bohaterów najbardziej popularnej wśród dzieci i młodzieży książki pt. „W pustyni i w puszczy”. Wszystkie prace zostały wyeksponowane w holu szkoły na specjalnie przygotowanej wystawie. Uczniowie oglądali też fragmenty filmów (starszej i nowszej produkcji) o przygodach Stasia i Nel.

Całe przedsięwzięcie realizowane było w ramach szkolnego projektu edukacyjnego autorstwa  p. dyrektor Joanny Mazanki przy współpracy z p. Barbarą Kielar, który powstał z okazji ustanowienia w dniu 18 grudnia 2015 r. przez Senat roku 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza, by „oddać należny hołd temu Wielkiemu Polakowi i przyczynić się do popularyzacji Jego twórczości”.

Dodaj komentarz

comments