Udane Święto Plonów w Strzelcach

By | 1 września 2016

Gminne dożynki przechodzą do historii jako niezwykle udana i bogata w atrakcje impreza, która zgromadziła mnóstwo mieszkańców nie tylko gminy Marcinowice. Wspaniałą organizacją wyróżniły się w tym roku Strzelce, które Święto Plonów zorganizowały po raz pierwszy w historii.

Uroczystości rozpoczęły się nabożeństwem w kościele pw. Wszystkich Świętych w Strzelcach, które celebrował biskup świdnicki Ignacy Dec. Po modlitwie korowód dożynkowy przemaszerował na boisko sportowe, gdzie mieszkańców i zaproszonych gości przywitali wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski, przewodnicząca Rady Gminy Bożena Lema, sołtys Strzelec Waldemar Krzyśków oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Dawid Sobczyk oraz starostowie dożynek Beata Pater i Michał Kot. Po poświęceniu i podzieleniu się chlebem wręczony został Puchar Wójta dla utalentowanego sportowca naszej gminy Tomasza Łyko, któremu pogratulowała również Jolanta Kumor – pierwsza trenerka Pawła Fajdka.

Część artystyczną rozpoczął dożynkowy koncert zespołu Akacjowe Śpiewule. Na scenie wystąpiła także uczennica gimnazjum w Marcinowicach Julia Paszkowska. Drużyny złożone z mieszkańców poszczególnych wsi oraz radnych i sołtysów zmierzyły się w konkursie przeciągania liny. Najlepsze okazało się sołectwo Marcinowice.

Na boisku sportowym zaprezentowało się kilkadziesiąt stoisk – od tych z przysmakami po rękodzieło, wystawę sprzętu rolniczego, strefę zdrowia i atrakcje dla najmłodszych.

Finał imprezy to koncert zespołu Milano, który zgromadził ogromną liczbę mieszkańców nie tylko gminy Marcinowice. Zabawę do późnych godzin nocnych zapewnił zespół „Raj”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.

A poniżej znajdziecie relacje mediów:

Święto plonów z rozmachem [FOTO]

Święto plonów pełne atrakcji (FOTO)

 

Dożynki Gminy Marcinowice za nami (FOTO)

http://dsw.doba.pl/artykul/-foto-wideo-upalne-dozynki-w-strzelcach-za-nami/11488/15

http://daminfo.pl/spoleczenstwo-3/item/15070-dozynki-w-strzelcach-juz-za-nami-foto

Dodaj komentarz

comments