Dożynki gminy Marcinowice – Strzelce pełne atrakcji dla całych rodzin

By | 19 sierpnia 2016

Święto Plonów w gminie Marcinowice odbędzie się w tym roku 28 sierpnia. Dożynki obfitować będą w liczne atrakcje, a organizatorzy liczą na rekordową liczbę gości. Nad wszystkim czuwa wójt gminy Władysław Gołębiowski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Dawid Sobczyk oraz tegoroczny gospodarz – sołectwo Strzelce na czele z sołtysem Waldemarem Krzyśków.

IMG_9183
Część oficjalna rozpocznie się mszą świętą w kościele pw. Wszystkich Świętych w Strzelcach i będzie sprawowana przez Biskupa Diecezji Świdnickiej Ignacego Deca. Korowód dożynkowy przemaszeruje na boisko sportowe, gdzie odbędzie się misterium chleba, po którym nastąpi dożynkowy koncert zespołu „Akacjowe Śpiewule”. Zostanie również wręczony Puchar Wójta dla Tomasza Łyko – utytułowanego sportowca gminy Marcinowice. – Tym szczególnym wyróżnieniem chciałbym pogratulować Panu Tomaszowi sportowych sukcesów i ogromnego hartu ducha, a jednocześnie podziękować za promowanie swoją osobą naszej gminy. – mówi wójt Władysław Gołębiowski.
O podniebienia uczestników podczas dożynek zadbają sołectwa i stowarzyszenia z gminy Marcinowice. Ze swoimi przysmakami zaprezentują się miejscowości Strzelce, Szczepanów, Klecin, Gruszów, Biała, Marcinowice, Wirki, Zebrzydów, a także Klub Seniora z Kątek i Kooperatywa 124. Wśród potraw pojawią się danie myśliwskie, pierogi, gulasz z sarny, kaszanka na boczku z cebulką, gołąbki, bigos, koreczki, placki ziemniaczane, eko-szaszłyki, sery kozie, gofry, lemoniada, pyszne swojskie ciasto i wiele innych rarytasów.

Dożynki Strzelce 2016 A3
Muzyczną rozrywkę już od godziny 19.00 zapewni topowy zespół polskiej muzyki rozrywkowej „MILANO”. Ciąg dalszy zabawy przy muzyce nastąpi z zespołem „Raj”, który rozgrzewał będzie dożynkową publiczność do północy.
Organizatorzy zadbali również o atrakcje towarzyszące. – Miejsce imprezy podzieliliśmy na kilka stref, w której każdy znajdzie coś dla siebie. – mówi dyrektor GOK-u Dawid Sobczyk. – Na najmłodszych czeka Strefa Zabawy, a w niej dmuchane zamki i zjeżdżalnie, kule wodne, animatorzy zabaw dla dzieci, Geo-Zabawa, FotoBoksik, zabawy z językiem angielskim, mechaniczne koniki. Na dzieci czeka również zagroda, w której do obejrzenia będą wiejskie zwierzęta: króliki, drób, kozy i gołębie. Strefa Zdrowia to zaproszenie dla wszystkich mieszkańców do bezpłatnych badań w kierunku wczesnego wykrywania osteoporozy w specjalnie podstawionym na ten czas osteobusie. Dodatkowo dostępne będą badania słuchu, poziomu cukru, cholesterolu, pomiary ciśnienia tętniczego, porady dietetyka, przegląd uzębienia u dzieci. Swoje stanowisko edukacyjne z wykorzystaniem alko- i narkogogli przygotowała również Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy. Dla rolników uruchomiona zostanie Strefa Agro, gdzie swoje produkty zaprezentują firmy z branży rolnej. Specjaliści udzielą informacji dotyczących sprzętu rolniczego jak i środków uprawy roślin. Zaprezentowane zostaną także nowoczesne maszyny rolnicze. Bogata oferta czeka na odwiedzających w Strefie Handlu – tam goście zaopatrzą się w miody, słodycze, sok malinowy, chałwę lnianą, rękodzieło i inne produkty. Dodatkowo na miejscu imprezy pojawi się wóz strażacki z wysięgnikiem, a tuż obok dostępne będzie lądowisko dla helikoptera.
– Organizacja tak dużej imprezy to miesiące przygotowań – mówi sołtys Strzelec Waldemar Krzyśków – Mieszkańcy Strzelec wkładają dużo serca i pracy aby święto rolników było wyjątkowym wydarzeniem, tym bardziej, że są to pierwsze w historii gminne dożynki w naszej miejscowości.

Ramowy program Dożynek Gminny 2016 w Strzelcach:
14.30 – Msza święta dziękczynna w kościele pw. Wszystkich Świętych w Strzelcach, uroczysty korowód dożynkowy na boisko sportowe
16.00 – Wystąpienie wójta gminy Marcinowice i zaproszonych gości, obrzęd dzielenia chlebem

Mapa2

Dodaj komentarz

comments