Pogotowie naukowe w Strzelcach

By | 29 kwietnia 2016

Wolontariusze ze Szkolnego Kółka przy Szkole Podstawowej w Strzelcach spisują się na medal i prężnie działają zarówno dla dobra szkoły, jak i  dla dzieci spoza niej. Cieszymy się, że mają tyle samozaparcia i szczerych chęci. Z inicjatywy „Pomocnych Strzelczyków” od marca ruszyło w Szkole Podstawowej w Strzelcach „Pogotowie Naukowe”. Jest to akcja promująca wzajemną pomoc w nauce. Wolontariusze w ramach „Pogotowia Naukowego” dyżurują popołudniami na świetlicy szkolnej, pomagając innym uczniom w odrabianiu lekcji, nadrabianiu zaległości, zrozumieniu trudnego materiału i nauce na sprawdziany. Dzieci chętnie korzystają z ich pomocy, dzięki czemu wolontariusze czują się potrzebni, a uczniowie mają wsparcie w nauce. Nasi wolontariusze nie zapominają także o swoich najmłodszych kolegach! Zapewniają na przerwach atrakcyjne spędzanie wolnego czasu dla przedszkolaków. Organizują dla nich zabawy, konkursy, tańce, ćwiczenia ruchowe, pokazy i czytają ciekawe książki, za co dzieci są im bardzo wdzięczne i czekają na nich z niecierpliwością.

Oprócz pomocy na terenie szkoły Szkolne Kółko Wolontariuszy „Pomocne Strzelczyki” przyłączyło się do ogólnopolskiej kampanii „Zaczytani”, dzięki której powstają Biblioteki Małego Pacjenta w szpitalach, domach dziecka i hospicjach. Organizujemy wielką zbiórkę książek w naszej szkole! Celem kampanii  jest to, żeby każde dziecko przyjęte do szpitala otrzymało książkę. Organizatorom zależy także na utworzeniu w jak największej ilości szpitali bibliotek z wartościowymi książkami. Najważniejsze jest jednak, aby dzieci i młodzież  – mali pacjenci, mogli choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i zapomnieć o swojej chorobie! Książki, bajki nowe oraz używane i zadbane można przynosić od 18 kwietnia do 6 maja do Szkoły Podstawowej w Strzelcach.

wolontariusze wolontariusz wolontariat wolontariuszka