Wystawa “Moja Gmina-Mój Herb”

By | 21 kwietnia 2016

Od 21 kwietnia w Urzędzie Gminy Marcinowice obejrzeć można wystawę “Moja Gmina-Mój Herb”. Jest to efekt końcowy projektu, w ramach którego Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach otrzymał grant od Fundacji Banku Zachodniego WBK w konkursie “Tu mieszkam, tu zmieniam”. Przygotowania do wystawy trwały od kilku miesięcy, w trakcie których na siedemnastu świetlicach w gminie Marcinowice dzieci i młodzież po opieką instruktorów spotykała się z osobami związanymi ze swoimi miejscowościami. Były opowiadania, ciekawe historie i przeżycia, a także duża dawka informacji o dawnych zwyczajach i historii gminy oraz poszczególnych wsi. Wśród zaproszonych gości byli najstarsi mieszkańcy, sołtysi, radni, babcie i dziadkowie. Kolejny etap stanowiło projektowanie i wykonywanie herbów swoich miejscowości, jak i całej gminy. Powstało w sumie 96 prac, które można obejrzeć w siedzibie Urzędu Gminy Marcinowice do końca maja.

Serdecznie zapraszamy!

DSC_0292 DSC_0291 DSC_0290 DSC_0289