Dzień Talentu w Szkole Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach

By | 10 marca 2016

Tegoroczny Dzień Kobiet – 8 marca – przebiegł w szkole w Strzelcach w wyjątkowy sposób. Przy okazji święta pań i dziewczynek rozpoczął się w szkole miesiąc prezentacji talentów dziecięcych.

Gale talentów wpisały się już na stałe w kalendarz imprez szkolnych, ponieważ strzelecka placówka należy od 2009r. do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia, a od 2013r. istnieje na polskiej mapie Szkół Odkrywców Talentów.

Szkolny dzień talentu (kolejne z zadań Ogólnopolskiego konkursu – Nowoczesna Edukacja Wczesnoszkolna i projektu edukacyjnego SZWU – Nasz potencjał kluczem do naszego sukcesu) otworzył występ artysty – gitarzysty i kompozytora Pana Janusza Małolepszego, który wyśpiewał głównie poezję Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Koncert wprowadził wszystkich w niezwykły nastrój i stworzył wyjątkowy, artystyczny klimat, który towarzyszył pozostałym prezentacjom.

Pokazy talentów uczniowskich odbywały się w różnych kategoriach:

– teatralno – recytatorskiej,

– wokalno – muzycznej,

– tanecznej,

– sportowej,

– naukowej.

Prezentowali się soliści i całe zespoły. Swoje talenty przed publicznością odkrywali recytatorzy, aktorzy, piosenkarze, tancerze, malarki, naukowcy, miłośnicy zwierząt, instrumentaliści i sportowcy w wieku od 4 do 12 lat.

Jeszcze przed występami uczniów zorganizowano w holu szkoły wystawę, na której zaprezentowano:

– najładniejsze zeszyty uczniów,

– prace plastyczne,

– rękodzieło uczniowskie – prace powstałe na zajęciach koła plastycznego,

– prace przestrzenne wykonywane na zajęciach technicznych.

Koordynatorką Szkolnego Dnia Talentu była Pani Anna Franków – szkolny lider zdolności. Prezentację talentów uczniowskich przygotowała we współpracy ze szkolnym liderem wspierania uzdolnień Panią Joanną Kubicką oraz z wychowawcami, nauczycielami prowadzącymi i instruktorem tańca.

IMG_0282 IMG_0278 IMG_0248 IMG_0238

IMG_0233 IMG_0228 IMG_0212 IMG_0198

IMG_0307

 

Dodaj komentarz

comments