XIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski “Wesoła Kokoszka”

By | 9 października 2015

Biblioteka Zespołu Szkół w Marcinowicach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach zapraszają uczniów klas II i III szkół podstawowych powiatu świdnickiego na konkurs recytatorski “Wesoła Kokoszka”. Konkurs odbędzie się 27 października o godzinie 9.00 w bibliotece Zespołu Szkół w Marcinowicach.

Celem konkursu jest popularyzowanie poezji i prozy twórców pięknego słowa dla dzieci, rozwijanie zainteresowań małych uczniów sztuką żywego słowa, integrację dzieci i nauczycieli oraz wymianę doświadczeń pedagogów.

Wesoła Kokoszka 2

REGULAMIN

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas II i III szkół podstawowych powiatu świdnickiego.

1.  Uczestnicy wykonują jeden utwór – wiersz lub fragment prozy z zakresu literatury dziecięcej .
  2.  Czas prezentacji do 4 minut.
  3. Jury nie ocenia form teatralnych.
  4. Recytatorzy nie używają rekwizytów.
  5. Szkołę może reprezentować do 2 uczniów.
  6. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Każdy uczestnik konkursu  otrzyma drobny upominek oraz dyplom uczestnictwa.

KRYTERIA OCENY

1. Dobór tekstu do możliwości wykonawczych uczestnika.
  2. Sposób interpretacji prezentowanego utworu.
  3. Kultura słowa.
  4. Ogólne wrażenia artystyczne.
  5. Pamięciowe opanowanie tekstu.

Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania-Wesoła Kokoszka 2015