Sukces uczennicy Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach

By | 1 października 2015

XV edycja ogólnopolskiej kampanii Zachowaj trzeźwy umysł okazała się niezwykle szczęśliwa dla Martyny Dworniczak uczennicy klasy II Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach, która w jednym z plastycznych konkursów tej kampanii  pt. „Warto pomagać” otrzymała nagrodę główną – rower. Warto zaznaczyć, że to nie pierwsza nagroda Martynki w konkursach zewnętrznych, choć pierwsza na skalę ogólnopolską.

Warszawa_13

Dziewczynka wykonała pracę z plasteliny, na której przedstawiła cztery sposoby pomagania innym osobom w trudnych dla nich sytuacjach.

Martynka po odbiór swojej nagrody i gratulacje pojechała wraz z rodzicami, rodzeństwem, z P. dyr. Joanną Mazanką i Wójtem Gminy – P. Władysławem Gołębiowskim do Warszawy. Tam, na uroczystej gali, w obecności mediów została uhonorowana za swoją pracę plastyczną. Wygrana Martynki to jej wielki osobisty sukces, ale też ogromny wkład w promocję szkoły i Gminy Marcinowice na arenie ogólnopolskiej. Na tę uroczystość bowiem wraz z laureatami zaproszeni byli  dyrektorzy szkół, wójtowie, burmistrzowie i pracownicy samorządowi z całego kraju.  Każda delegacja miała możliwość pochwalenia się swoim zwycięzcą oraz pięknem regionu. Pan Wójt Władysław Gołębiowski gratulował Martynce, a zebranym przedstawił walory naszej małej ojczyzny.

Warszawa_15

Nagrodzona dyplomem została również  szkoła, a Złotym Certyfikatem wyróżniona została Gmina Marcinowice oraz koordynatorka kampanii P. Ewa Kryger szkolny pedagog.

Za udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł dyplomy laureatów i nagrody odebrali również:

– Julia Gliwauczennica kl. I b;

– Dawid Smokuczeń kl. VI. Nagrody zostały wręczone w czasie szkolnego apelu, na którym wszyscy wyróżnieni otrzymali gratulacje od uczniów i nauczycieli.

Warszawa_27

Dodaj komentarz

comments