Hanna Raszkiewicz

By | 22 kwietnia 2015

Pani Hanna Raszkiewicz to pierwszy dyrektor powstałego w 1976 roku Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach. Nagrody jakie jej przyznano, m.in. Order Przyjaciela Dziecka, czy tytuł Honorowego Mieszkańca Gminy Świdnica, nie znaczą dla niej tyle, co każdy miły gest podopiecznych lub byłych uczniów. Przez lata prowadziła zespół “Akacjowe Śpiewule” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Marcinowicach. Zmarła 3 czerwca 2017 roku na zawsze pozostając w pamięci społeczności związanej z kulturą w gminie Marcinowice.

O kulturze ludowej, muzyce i śpiewie z Hanną Raszkiewicz, kierownikiem artystycznym działającym na terenie powiatu świdnickiego rozmawia Marlena Mech z portalu Doba.pl. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Panią Hanną Raszkiewicz.

raszkiewicz (3)m